زمانی که فایل ها و برنامه را به صورت عادی و معمولی از روی کامپوتر حذف می کنیم. شاید این فکر را بکنیم که این اطلاعات به صورت کامل از روی هارد کامپیوتر حذف می شوند. اما اینطور نیست .در حقیقت وفتی اطلاعات را پاک می کنیم. در واقع به صورت منطقی از روی هارد کامپیوتر پاک می شوندو منطقا این فایل ها و پوشه های حذف شده دیگر از طریق سیستم عامل قابل نمایش نیستند.  اما اطلاعات فقط به صورت منطقی قابل نمایش نیستنددر حالی که در هارد کامپیوتر این اطلاعات وجود دارندو صرفا قابل نمایش نیستند. ضمن اینکه این اطلاعات زمانی که اطلاعات جدیدی بر روی آنها کپی نشود در حافظه باقی می مانند وبه راحتی از طریق نرم افزارهای بازیابی اطلاعات قابل بازیابی هستند

برای از بین بردن اطلاعات و جلوگیری از بازیابی آنها راه های بهتری نیز وجود دارد. درهمین رابطه نرم ازار  Eraser این امکان را در اختیار کاربران قرار میدهد.تا بتوانیم اطلاعات را به صورت امن ار روی حافه کامپیوتر پاک کنیم .  این نر افزار را می توانید از سایت eraser.heidi.ie   به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. 

پس از نصب نرم افزار وقتی بر روی فایل ها و پوشه ها کلیک راست کنید گزینه جدیدی را با نام   Eraser اضافه شده است . اکنون برای پاک کردن امن فایل ها و پوشه ها در کامپیوتر خود با کلیک راست بر روی آنها وبا انتخاب گزینه Eraser و سپس از زیر منوی آن گزینه  Erase، می توان آنها را به صورتی حذف نمود که دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.