روش‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

روش‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

پیشرفت روزافزون تکنولوژی و ظهور پدیده‌ای به نام اینترنت، قابلیت‌های فراوانی را در زمینهٔ نظارتی و دوربین مداربسته فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فروشگاه الکامپ، از جمله این قابلیت‌ها، امکان نمایش و کنترل تصاویر دوربین مدار بسته از طریق مانیتور و گوشی‌های هوشمند می‌باید که کاربر می‌تواند از طریق این تکنولوژی از راه دور ساختمان خود را تحت نظر بگیرد و تصاویر دوربین مداربسته را کنترل کند.

امکانات لازم برای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

پس از نصب دوربین مدار بسته جهت انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل به تجهیزاتی نیاز داریم که این تجهیزات عبارت‌اند از:

· دستگاه DVR یا NVR

· داشتن اینترنت در مکان ضبط تصویر

هزینه‌های انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

جهت انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل و دیگر دستگاه‌ها به‌استثنای بستر اینترنتی لازم، هیچ‌گونه هزینه دیگری برای این کار لازم نمی‌باشد.

روش انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

انتقال تصاویر دوربین مداربسته  روی موبایل نرم‌افزارهای زیادی در دسترس هستند اما جهت این کار باید نرم‌افزارهایی انتخاب شود که با دستگاه مربوطه همخوانی داشته باشد. بعد از نصب نرم‌افزار باید اقدامات زیر را انجام داد

قدم اول

متصل شدن دستگاه DVR به صفحه‌نمایش می‌باشد که این کار با استفاده از کابل DGA و یا HDMI انجام می‌شود

قدم دوم

تنظیم کردن دستگاه DVR می‌باشد. برای این کار باید با مراجعه به setting و یا configuration دستگاه سربرگ network را بازکرده و سپس گزینه obtain an address automatically را خاموش کرده و ip را وارد می‌کنیم بعد از اضافه کردن ip اینترنت خود، apply یا گزینه save را انتخاب می‌کنیم سپس دستگاه را یک‌بار خاموش‌کنید.

قدم سوم

انجام دادن تنظیمات مربوط به روتر دستگاه DVR می‌باشد. برای این کار سیستم کامپیوتر را روشن کرده و با استفاده از WIFI و یا LAN به اینترنت وصل شوید و با استفاده از مرورگر اینترنت آدرس ip را در نوار آدرس بنویسید. جهت فعال کردن صفحه روتر به رمز عبور و نام کاربری احتیاج خواهید داشت برای به دست آوردن این اطلاعات باید به قسمت port forwarding بروید و گزینه add new را بزنید و اطلاعات را وارد کنید. بعد از واردکردن این موارد تصویر دوربین مداربسته را روی صفحه‌نمایش می‌بینید. سپس کامپیوتر خود را خاموش‌کنید و موبایل خود را به شبکه اینترنت متصل کنید و نرم‌افزار مربوطه را نصب کنید. بعد از نصب برنامه نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید بعد از اتمام این مراحل تصاویر دوربین مداربسته را بر روی موبایل خود مشاهده می‌کنید.

مزایای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

- کاهش میزان سرقت و خرابکاری توسط مشتریان و کارکنان
- افزایش بهره‌وری کارکنان
- فعال شدن سیستم هشداردهنده خطر به هنگام سرقت مسلحانه، ورود غیرمجاز، وقوع حادثه و… در گوشی موبایل
- توانایی نظارت بر فعالیت افراد موجود در خانه و محل کار، از راه دور، مثل نظارت بر فعالیت کودکان و حیوانات خانگی
- امکان چک کردن هشدارهای اشتباه ارسالی توسط سیستم مداربسته
- ارسال اعلان روی گوشی موبایل در صورت بروز هرگونه رویداد از قبیل عبور از خط، اشیاء جامانده، اشیاء گم‌شده، تشخیص حرکت، تشخیص چهره و…
- امکان بازپخش و پشتیبان گیری از تصاویر ضبط روی دستگاه

- امکان ضبط فیلم یا ذخیره عکس از تصویر آنلاین
- امکان تعریف چندین دستگاه در یک نرم‌افزار و کنترل چندین مرکز به‌طور هم‌زمان
- امکان مکالمه صوتی با افراد حاضر در محل
- امکان کنترل دوربین‌های گردان
- و بسیاری امکانات دیگر

به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر روی دستگاه و یا گوشی موبایل

معمولاً جهت انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی هوشمند تلفن همراه، یکسری تنظیمات روی دستگاه ضبط تصاویر انجام می‌شود، یک نرم‌افزار اندروید و یا iOS روی گوشی هوشمند نصب می‌شود و در داخل آن نیز یکسری تنظیمات و پارامترها اعمال می‌شود تا تلفن همراه از طریق اینترنت به دوربین متصل شود. حال اگر این تنظیمات و پارامترها به هم بریزد، عملاً تصویر دوربین مداربسته را از دست خواهیم داد.

· به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر روی دستگاه ضیط DVR\NVR

· به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر در نرم‌افزار نصب‌شده روی گوشی

دلایل اساسی قطع تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

· مشکل اینترنت مابین گوشی و دوربین مداربسته

· به هم خوردن تنظیمات گوشی و یا DVR/NVR

جهت دریافت مشاوره از متخصصین شرکت الکامپ فقط کافی است با شماره‌های ذیل تماس گرفته و از مشاوره و بازدید رایگان کارشناسان این شرکت بهره‌مند شوید، الکامپ نامی درخشان در صنعت سیستم‌های امنیتی باسابقه‌ای ۱۵ ساله و بیش از ۳۰۰۰ پروژه موفق

 

پشتیبانی