آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن
 

امروزه استفاده از فلش مموری‌ها بسیار مرسوم شده است و از طرفی خطری که این ابزار ها را تهدید می کند ویروس ها یی هستند که ممکن است در سیستم هایی که شما به آن فلش مموری را متصل می کنید وجود داشته باشد اکثر این ویروسها به محض اتصال فلش به یو‌اس‌بی منتقل می‌شوند و یک فایل اتوران(AutoRun) در ریشه درایو ایجاد می‌کنند و باعث گسترش خود می‌شوند. بسیاری از آن‌ها توسط یک آنتی ویروس به روز شناسایی و حذف می‌گردند و بسیاری هم که جدید هستند به انتشار خود ادامه می‌دهند. اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. ، روش های مختلفی هم وجود دارد برای اینکه شما از فلش هایتان در برابر این ویروس ها محافظت کنید فقط کافی است در اینترنت این روشها را جستجو کنید تا چندین روش به شما نشان داده شود .

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که از فلش مموری خودتان برای انتقال اطلاعات از فلشتان به کامپیوتر های دیگر استفاده می کنید یا مثلا روی فلشتان نرم افزار دارید و می خواهین روی سیستم های مختلفی آنرا نصب کنید و نگران آلوده شدن فلشتان هستید و از فلشتان در محلهای مختلف استفاده می کنید پس باید یکی از روشهای محافظت از فلش را برای خودتان انتخاب کنید تا اگر فلش خودتان را به سیستم هایی که مشکوک به آلوده بودن به ویروس ، کرم یا تروجان هستند متصل می کنید نگران آلوده شدن آن نباشید ، یکی از روشهای محافظت از فلش مموری ، استفاده از فلش هایی است که در روی بدنه آنها قفل سخت افزاری تعبیه شده است که شما با زدن این قفل فلشتان را قفل می کنید و اجازه نوشتن روی فلشتان را دیگر نمی دهید در نتیجه ویروس ها دیگر نمی توانند روی فلشتان کپی شوند در نتیجه دیگر ویروسی نمی شوند که در شکل زیر شما می توانید یک نمونه از این فلشها را مشاهده کنید .

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 1

ولی متاسفانه درحال حاضر این نوع از فلش ها در بازار موجود نمی باشد پس ما باید دنبال راه حل دیگری برای محافظت از فلشمان باشیم من در این آموزش می خواهم روشی را به شما آموزش بدهم که دیگر لازم نیست در اینترنت دنبال نرم افزار های مختلف باشید و از قابلیتهای ویندوز استفاده می کنید .

خوب برای شروع شما باید ابتدا فلشتان را در ویندوز در حالت NTFS  فرمت کنید .

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 2

سپس اطلاعات یا نرم افزار هایی را که می خواهیم به سیستم های دیگر منتقل کنیم را رو فلش کپی می کنیم .

و بعد روی فلش کلیک راست می کنید و گزینه آخر یعنی properties  را انتخاب می کنید . سپس روی تبهای بالا گزینه Security را انتخاب می کنید .

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 3

حال گزینه edit را در این قسمت میزنیم .

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 4

حال در این قسمت شما می توانید مشخص کنید که فلش شما فقط قابل خواندن باشد و اگر تیک گزینه read  را بزنید این قابلیت فعال می شود و بقیه تیک ها را بردارید مانند شکل زیر

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 5

خوب با انتخاب تنها این گزینه دیگر فلش شما فقط خواندنی می شود و قابل نوشتن نیت یعنی اگر به دستگاه ویروسی متصل کنید ویروسها قادر نخواهند بود روی فلش شما منتقل شوند .

نکته مهم :

ممکن است که وقتی روی فلش کلیک راست می کنید و گزینه propertis را انتخاب می کنید گزینه security را روی تب های بالا مشاهده نکنید برای اینکه این گزینه را روی تب های بالا فعال کنید باید ابتدا my computer را باز کنید و در بالا گزینه Organize را بزنید و در صفحه باز شده گزینه folder and search options را انتخاب کنید

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 6

و در صفحه باز شده تب view  را بزنید و تیک گزینه use sharing wizard را بردارید ، حال اگر روی فلش کلیک راست کنید و گزینه propertis را انتخاب کنید گزینه security را روی تب های بالا مشاهده می کنید .

آموزش قفل کردن فلش مموری در ویندوز برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش 7

پشتیبانی