آموزش ایجاد شبکه بین موبایل و کامپیوتر

انتقال فایل بین موبایل و کامپیوتر معمولا نیاز به کابل یا خارج کردن رم داشته و یا با سرعت سرعت پایین بلوتوث همراه بوده که این امرهمیشه دغدغه‌ای برای کاربران بوده است.
برنامه‌هایی وجود دارند که محیطی را فراهم میکنند تا شما بتوانید شبکه‌ای که دارای امکاناتی می‌باشد بین موبایل و کامپیوتر خود ایجاد کنید امکاناتی مانند دانلود و آپلود فایل به اشتراک گذاری دوربین دفترچه تلفن SMS ها و …

برنامه‌ای که امروز قصد آموزش انرا داریم اختصاصا برروی انتقال فایل تمرکز دارد. با استفاده از برنامه Wifi File Explorer که برای سیستم عامل اندرویید عرضه شده است به راحتی میتوانید فایل‌های موجود بر روی موبایل و یا کامپیوتر خود را مبادله کنید.

ابتدا برنامه را از بازار دریافت و نصب کنید و گوشی خود را به دستگاه وایرلس مانند مودم ADSL خود متصل کنید (گوشیهایی که دارای تکنولوژی Hotspot هستند میتوانند گوشی خود را به عنوان AccessPoint استفاده کرده و کامپیوتر خودر ا به آن متصل کنند) مهم این است که کامپیوتر و موبایلتان هردو به یک وایرلس متصل باشند. با اجرای برنامه در موبایلتان یک IP به همراه یک Port مانند http://192.168.0.104:8000 به شما داده میشود که اگر این ادرس را در مرورگر سیستم عامل خود خود وارد کنید میتوانید مستقیما به گوشی خود متصل شوید و در آن فایلی اپلود کنید یا فایلی را از آن دانلود کنید.

برای انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی از منوی سمت راست ابتدا Select Files را انتخاب کرده و فایلهای مورد نظر خود را اضافه کنید و در انتتها با زدن دکمه Upload Files فایلها با سرعت بالا منتقل می‌گردند.

برای انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر ابتدا از منوی سمت چپ فایلها یا فولدر‌های مورد نظر را تیک بزنید و در انتها با زدن دکمه Download تمامی فایل‌ها برای شما دانلود خواهد شد.

بدین طریق میتوانید با سرعت بالای حدود ۱ مگابایت بر ثانیه فایل بین کامپیوتر و موبایلتان جابجا کنید.