آموزش کانفیگ مودم زایکسل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی دیگه از مودم هایی که این روزها در کشور ما در حال رواج پیدا کردن است، سری مودم‌های زایکسل است. قیمت این مودم‌ها نسبت به مودم‌های Dlink، TP link و ایسوس کمتر است و به عنوان یک مودم اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توانید از این مودم‌ها استفاده کنید. برای کانفیگ این مودم‌ها هم کافی است کارهایی که برای کانفیگ سایر مودم‌ها انجام دادید را طی کنید، با این تفاوت که صرفا ظاهر و مراحل انجام کار با هم تفاوت دارند. مودم استفاده شده در این آموزش از نوع 1201 این شرکت است که می‌توانید برای کانفیگ مودم زایکسل 1201 هم از این آموزش استفاده کنید.

در مرورگر فایرفاکس گاهی اوقات ممکن است در ورود به تنظیمات این مودم با مشکل مواجه شوید، در این صورت می‌توانید از مرورگر دیگری مثل گوگل کروم یا اینترنت اکسپلورر برای کانفیگ مودم zyxel استفاده کنید.

مرحله اول: ریست کردن مودم

ابتدا دکمه reset مودم را به مدت 15 ثانیه نگه داشته و رها کنید تا تنظیمات مودم ریست شود. در این صورت مودم خاموش شده و از نو روشن خواهد شد. بعد از روشن شدن نام شبکه وای‌فای مودم zyxel تغییر خواهد یافت که برای کانفیگ کردن آن باید به این شبکه وای فای متصل شوید.

مرحله دوم: ورود به Gateway مودم

بعد از اینکه اتصال به مودم انجام شد باید به آدرس Gateway مودم مراجعه کنید. برای این کار باید از مرورگر اینترنت خود استفاده کنید. مرورگر را باز کرده و مشابه تصویر زیر به آدرس 192.168.1.1 مراجعه کنید.

آموزش کانفیگ مودم zyxel

بعد از ورود به این صفحه فرم ورود نمایش داده می‌شود که باید با استفاده از نام کاربری و رمز admin وارد تنظیمات مودم شوید. در هر دو فیلد Username و Password عبارت admin را با حروف کوچک وارد کرده و روی دکمه Login کلیک کنید.

مرحله سوم: شروع کانفیگ مودم zyxel

بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور را به درستی وارد کردید مشابه تصویر زیر به ترتیب عمل کرده و تنظیماتی که در ادامه شرح خواهم داد را برای مودم زایکسل وارد کنید.

آموزش کانفیگ مودم zyxel

ابتدا از منوی سمت چپ روی Network کلیک کرده و سپس زیر منو Wan را انتخاب کنید تا وارد صفحه تنظیمات WAN مشابه نمونه بالا شوید. سپس گزینه Mode را روی حالت Router قرار دهید. در مرحله بعد گزینه Encapsulation را روی PPPoE قرار دهید.

حال نام کاربری و کلمه عبور اشتراک اینترنتی که از شرکت ارائه دهنده اینترنت دریافت کرده‌اید به ترتیب در فیلدهای User Name و Password(شماره 4) وارد کنید. در نهایت VPI/VCI را نیز مشابه تصویر روی اعداد 0 و 35 قرار داده و با اسکرول کردن به پایین صفحه روی دکمه Apply کلیک کنید.

مرحله چهارم: تنظیمات وای‌فای مودم zyxel

در این مرحله باید تنظیمات مربوط به شبکه وای‌فای را برای مودم زایکسل وارد کنید. این تنظیمات شامل نام وای‌فای، رمز، فعال و غیرفعال کردن WPS و… هستند که در تصویر نمونه آن را میبینید. برای این منظور از منوی سمت چپ ابتدا Network را انتخاب کنید تا زیرمنوهای آن نمایش داده شده و در نهایت گزینه Wireless LAN را انتخاب کنید.

آموزش کانفیگ مودم zyxel

قبل از هر کاری برای فعال کردن امکان استفاده از وای فای مودم زایکسل تیک گزینه Enable Wireless LAN را فعال کنید. سپس نام دلخواه برای شبکه وای فای را در فیلد SSID وارد کرده و گزینه Security Mode را روی WPA-PSK قرار دهید. در مرحله بعد رمز دلخواه برای شبکه وای فای را در فیلد Pre-Shared Key وارد کرده و در نهایت روی دکمه Apply کلیک کنید.

مرحله پنجم: تنظیمات WPS مودم zyxel برای جلوگیری از هک مودم

برای جلوگیری از هک مودم zyxel می‌توانید تنظیمات WPS داخلی مودم را غیرفعال کنید. برای این منظور در همان صفحه Wireless LAN روی تب WPS کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده شود.

آموزش کانفیگ مودم zyxel

حال مشابه تصویر تیک گزینهEnabled که در بخش WPS Setup قرار دارد را غیرفعال کرده و روی دکمه Apply کلیک کنید.

پشتیبانی