تعیین تعداد افراد کانکت به مودم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 شاید به تازگی متوجه شده‌اید که وای فای شما کندتر از حد معمول کار می‌کند. قبل از بررسی چگونگی تقویت سیگنال و بهبود عملکرد WiFi، باید ببینید که چه کسی یا چند نفر به شبکه WiFi شما متصل شده است. برای تعیین تعداد افراد کانکت به مودم، با رضوان نت همراه باشید.

بسیاری از دستگاه‌های خانه شما مانند لپ‌تاپ، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و همچنین لامپ‌های هوشمند و دستیارهای خانگی می‌توانند به شبکه WiFi شما متصل شوند. با این حال، ممکن است ورود افراد غریبه باشد که باعث از دست دادن سرعت سیگنال WiFi شما می‌شود.

 

هنگامی که رمز عبور Wi-Fi خود را به شخصی دادید، دسترسی نامحدودی به Wi-Fi شما خواهد داشت و می تواند در تمام دستگاه‌های خود به شبکه شما بپیوندد. به هر حال معمولاً اینطوری کار می‌کند. در اینجا نحوه بوت کردن آنها آمده است.
آیا می‌دانید چه کسی به شبکه وای فای روتر شما متصل است؟ به لیست دستگاه‌هایی کهاز طریق روتر یا رایانه خود به شبکه وای فای متصل شده‌اند نگاهی بیندازید تا متوجه شوید.
به خاطر داشته باشید که امروزه بسیاری از دستگاه‌ها به وای فای شما متصل می‌شوند. این لیست شامل لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشمند، ست‌اپ باکس‌ها، کنسول‌های بازی، چاپگرهای Wi-Fi و موارد دیگر خواهد بود.
برای تعیین تعداد افراد کانکت به مودم از GlassWire Pro استفاده کنید تا ببینید چه کسی متصل است (و هنگامی که دستگاه جدیدی به Wi-Fi شما وصل می‌شود هشدار دریافت کنید)

تعداد افراد کانکت به مودم

تعیین تعداد افراد متصل به مودم (d-link)

هر روتر یا مودم دارای یک رابط وب اختصاصی یا یک داشبورد باطن است که می‌توانید از طریق مرورگر خود وارد آن شوید تا به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید. اینجاست که دقیق‌ترین داده‌ها را در تمام دستگاه‌های متصل به شبکه خود پیدا خواهید کرد.
همانطور که گفته شد، همه روترها راهی برای بررسی لیست دستگاه‌های متصل به شما نمی‌دهند. با این حال، اگر از روتر یک برند معروف و شناخته شده استفاده می‌کنید، باید این گزینه را داشته باشید.
به طور معمول، شما باید آدرس IP خود را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید در اینجا یک راهنمای دقیق برای کمک به دسترسی به داشبورد روتر Wi-Fi وجود دارد.
می توانید برای تعیین افراد کانکت به مودم، وارد این مسیر شده (Wireless >>>Basic ) و در صفحه باز شده Max Clients را برروی مقدار دلخواهتان قرار دهید (به طور مثال برروی 10) و در پایان با انتخاب گزینه save تنظیمات انجام شده ذخیره خواهد شد.

تعیین تعداد افراد کانکت به مودم D-Link

با مودم دی لینک، می‌توانید لیست دستگاه‌های متصل به وای فای را با رفتن به Status > Wireless پیدا و یا تعداد آنها را تعیین نمایید.

مشاهده افراد متصل به مودم tp-link

برای اینکه از کجا بفهمیم چند نفر به مودم وصل هستند، در صفحه مدیریت مودم TP-LINK به Device Info بروید.
پس از ورود، در بخش Current Connected Wireless Clients number is می‌توانید تعداد دستگاه‌های متصل به وای فای مودم تی پی لینک خود را همراه با MAC آنها مشاهده نمایید.پ

تعیین تعداد افراد متصل به مودم

چرا مودم فقط به یک دستگاه وصل می‌شود؟

هنگامی که رمز عبور خود را به افراد می‌دهید، آنها نه تنها دسترسی نامحدودی به وای فای شما خواهند داشت، بلکه می‌توانند در دستگاه‌های خود به شبکه شما بپیوندند. این امر اتصال شما را کند می‌کند و در نتیجه تاخیر دائمی ایجاد می‌شود. اما این امکان وجود دارد که چنین افرادی را از شبکه خود حذف یا بوت کنید. به همین دلیل به تعیین تعداد افراد کانکت به مودم نیاز دارید.

چرا باید اتصال افراد به وای فای را قطع کنیم؟

چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد تعیین تعداد افراد کانکت به مودم ضروری است و چرا باید افراد را از شبکه وای فای خود حذف کنید. این موارد شامل موارد زیر است:
• نتایج در پهنای باند و اینترنت کند است
• دوستان یا خانواده می‌توانند تورنت‌های غیرقانونی را از طریق شبکه شما دانلود کنند
• پهنای باند ممکن است از اعمال محدودیت در اتصال به وای فای نشات بگیرد که منجر به ارتقای طرح شود
• مردم مکرراً درخواست‌های شما را در مورد عدم اتصال به شبکه نادیده گرفته‌اند
• هکرها می‌توانند با هک مودم و روتر به کنترل داده‌ها و اتصالات شما اقدام کنند
حذف افراد از شبکه وای فای به دلایل بالا مهم است. اما اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید چه کسی به شبکه شما دسترسی دارد.

چگونه متوجه شویم چه کسانی به مودم وصل هستند؟

پس از تعیین تعداد افراد کانکت به مودم، با مراحل زیر می‌توانید بررسی کنید چه کسی از شبکه وای فای شما از طریق رابط روترتان استفاده می‌کند:
• وارد تنظیمات مودم یا روتر خود شوید
• «تنظیمات DHCP»، «دستگاه‌های پیوست» یا هر چیز مشابهی را پیدا کنید. این مشخصات از تولید کننده‌ای به سازنده دیگر متفاوت است
• فهرست دستگاه‌های متصل به وای‌فای خود را بررسی کنید و آن‌ها را جدا کنید، نه مال شما. اگر فوراً قابل مشاهده نیستند، آن‌هایی را که می‌دانید متعلق به شما هستند، قطع یا خاموش کنید.اگر دستگاه دیگری بدون اجازه از شبکه وای فای شما استفاده می‌کند، باید بدانید که چگونه دیگران را از شبکه وای فای خود با روش‌های زیر حذف کنید:
1. بازنشانی رمز عبور وای فای
2. استفاده از شبکه مهمان
3. استفاده از فیلتر کردن آدرس کنترل دسترسی رسانه (MAC)
4. استفاده از صفحه روتر خود

تعداد افراد متصل به مودم

سخن پایانی
در این بخش از مجله، درباره تعیین تعداد افراد کانکت به مودم آموزش داده شد. پس از اسکن شبکه خود، اگر فهمیدید فردی اطلاعات Wi-Fi شما را سرقت کرده است، نیازی به وحشت یا نگرانی غیرضروری نیست. اکنون که آدرس MAC یا آدرس IP دستگاه مزاحم یا هکر را می‌دانید، می‌توانید به پنل پشتیبان روتر خود برگردید و آنها را از شبکه خود بیرون کنید و با مشاهده میزان مصرف اینترنت وای فای، می‌توانید این مصرف را مدیریت نمایید.
همچنین، می‌توانید رمز عبور Wi-Fi خود را به مقداری طولانی‌تر و امن‌تر تغییر دهید. به یاد داشته باشید که WPA2 را برای نوع رمز عبور خود انتخاب کنید، که یافتن و شکستن آن را بسیار دشوار می‌کند. پس از تغییر رمز عبور، تمام دستگاه‌های متصل از شبکه شما خارج می‌شوند. اکنون، با دستگاه‌های خود وارد شوید و نیازی نیست نگران اتصال سایر کاربران باشید زیرا رمز عبور قوی دارید.
 

 

پشتیبانی