بهترین مودم سیم کارتی برای گیم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

داشتن اتصال اینترنتی مناسب، تجربه بهینه گیم آنلاین را تضمین می کند. این راهنما بهترین مودم سیم کارتی برای دستگاه های گیم، نحوه عملکرد آنها و راه های تقویت آن را برجسته می کند.

 

مزایای مودم سیم کارت خور چیست؟

در اینجا برخی از مزایایی که با مودم سیم کارت خور دریافت می کنید آورده شده است:
• تطبیق پذیری: اجرای گیم از اتاق هتل، کافی شاپ یا خانه شما. بهترین مودم سیم کارتی برای گیم باید بتواند یک سیگنال قوی ارائه دهد، مشروط بر اینکه یک برج تلفن همراه در نزدیکی شما باشد. اگر چنین است، اطمینان حاصل کنید که مودم یا روتر سیم کارتی شما از قدرت کامل برخوردار است و تقریباً در هر جایی می‌توانید آن را وصل کنید و پخش کنید.
• اتصال: با یک مودم سیم کارتی، می توانید چندین کاربر را به طور همزمان به یک شبکه متصل کنید. این به شما امکان می دهد با هم اتاقی ها، خانواده و دوستان خود گیم کنید.
• سهولت استفاده: اتصال بهمودمی که به عنوان بهترین مودم سیم کارتی برای گیم معرفی می‌شود، ساده بوده و همچنین راحت تر از جست و جوی منطقه برای یافتن اتصال Wi-Fi رایگان است.

بهترین مودم سیم کارتی برای گیمینگ: روتر گیمینگ سیم کارتی LTE Nighthawk

روتر Netgear Nighthawk LTE Mobile Hotspot می تواند حداکثر 20 اتصال را در یک زمان پشتیبانی کند. همچنین به شبکه قوی AT&T دسترسی خواهید داشت که سرعت دانلود آن حدود 40 مگابیت بر ثانیه است. اگر گیم شما به پهنای باند بیشتری نیاز دارد، این را در نظر داشته باشید، زیرا ممکن است کمی تأخیر را تجربه کنید.
در همین حال، عمر باتری آن برای هات اسپات فوق العاده است. این امکان را به شما می دهد که با یک بار شارژ یک روز کامل از دستگاه استفاده کنید که برای گیمرها ضروری است. و با اتصال اترنت، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین اتصال را دریافت می‌کنید. در حالی که قیمت کمی تند است، اگر مستقیماً از AT&T خرید کنید، می‌توانید با یک قرارداد 36 ماهه، اقساط ماهانه کمتر از 10 دلار را پرداخت کنید. به طور کلی، این یک واحد همه کاره است که قادر به رسیدگی به برخی از نیازهای گیم است.

مودم سیم کار خور برای گیمینگ
بهترین سیم کارت برای گیم

حال که بهترین مودم برای گیم را شناختیم، می‌خواهیم سیم کارت مناسب را بررسی کنیم. سرعت بالای مرور و دانلود سریع 5G و تا حدی 4G به خوبی مستند شده است. با این حال، یکی از مواردی که برای ما کم اهمیت است، مزایایی است که شبکه های فوق سریع 4G و 5G برای کسانی که از گیم آنلاین مورد علاقه خود لذت می برند، به ارمغان می آورد.
متأسفانه، همه افراد به اتصال باند پهن فیبر دسترسی ندارند، بنابراین تنها گزینه آنها اتصال پهن باند تلفن همراه یا اینترنت سیم کارت است. سرعت و کیفیت اینترنت همراه سیم کارت شما به شرایط تحت پوشش اپراتور سرویس دهنده بستگی دارد. نتایج یک بررسی پیرامون مقایسه سرعت اینترنت اپراتورهای کشور ایران، حاکی از آن است که سیم کارت های همراه اول با پینگ ۱۱۵ تا ۱۲۰ ثانیه از پینگ مناسب و مطلوبی برای گیم های آنلاین برخوردار است. سیم کارت های ایرانسل نیز با پینگ ۱۲۵ تا ۱۳۰ می‌تواند گزینه مناسبی برای گیم های آنلاین باشد. در رتبه های بعدی نیز سیم کارت رایتل با پینگ ۱۸۰ تا ۲۶۰ ثانیه قرار گرفته است.
با توجه به اینکه ما در حال صحبت از میلی ثانیه هستیم که ممکن است روی کاغذ تفاوت چندانی به نظر نرسد، اما گیمرهای سخت گیر می دانند که وقتی پینگ ها به بالای 100 برسد، می تواند بر توانایی شان برای رقابت در گیم های سریع تأثیر بگذارد. در اینترنت 4G عکس‌های شما به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر از 3G ثبت می‌شوند، به این معنی که شانس بسیار بیشتری برای ثبت آن هد شات برنده خواهید داشت، و در 5G شما مزیت بزرگ‌تری خواهید داشت.
در اغلب موارد، آپلود کندتر از دانلود است، بنابراین انتظار می‌تواند طولانی‌تر باشد، اما نگران نباشید زیرا 4G سرعت آپلود را تا 20 برابر سریع‌تر از 3G ارائه می‌دهد. Opensignal میانگین سرعت آپلود 4G را تقریباً 6.2-9.1Mbps بسته به شبکه ای که استفاده می کنید گزارش می دهد.
داده های کمتری در مورد سرعت آپلود 5G وجود دارد، اما بر اساس گزارش آوریل 2022 از Opensignal، بسته به شبکه ای که در آن هستید، می توانید به طور متوسط بین 10.3 مگابیت در ثانیه تا 14.7 مگابیت در ثانیه انتظار داشته باشید. این بسیار سریعتر از 4G است، و مانند تاخیر و سرعت دانلود، احتمالاً این ارقام در طول زمان بهبود خواهند یافت.

وای فای موبایل

با جدیدترین نسل روترهای تلفن همراه 4G و 5G (معروف به دستگاه های پهن باند تلفن همراه یا Wi-Fi تلفن همراه) می توانید یک اتصال تلفن همراه را با چندین دستگاه به طور همزمان به اشتراک بگذارید.
یک مثال Huawei 4G Plus MiFi است که می‌تواند یک اتصال 4G را با حداکثر 10 دستگاه به اشتراک بگذارد. این کار را با ایجاد شبکه Wi-Fi شخصی خود انجام می دهد، به این معنی که می توانید هر دستگاهی را با Wi-Fi متصل کنید، مانند PlayStation 5، Xbox Series X یا یک رایانه رومیزی.
راه‌اندازی هیچ دستگاهی نمی‌تواند تا این حد ساده باشد و با یک بار شارژ تا 6 ساعت عمر باتری خود را تامین می‌کند.

مصرف اینترنت بازی های آنلاین

درمورد مصرف اینترنت بازی های آنلاین می‌توان گفت که 4G و حتی بیشتر از آن 5G تغییر دهنده گیم – به معنای واقعی کلمه – برای گیم های آنلاین هستند، اما چیزی که آنها تغییر نمی دهند میزان استفاده از داده است. در واقع، گیم‌های موبایل اکنون احتمالاً از داده‌های بیشتری نسبت به قبل استفاده می‌کنند، زیرا می‌توانند به شبکه‌های تلفن همراه سریع برای دانلود سریع چیزها تکیه کنند.
پس چقدر داده صحبت می کنیم؟ این به گیم و دستگاه بستگی دارد، اما خبر خوب این است که برای گیم‌های موبایل معمولاً خیلی بد نیست. WhistleOut گزارش می‌دهد که گیم‌های آنلاین روی تلفن همراه بیش از 3 مگابایت در ساعت مصرف می‌کنند که مقدار کمی است.
حتی PC MMO World of Warcraft نیز می تواند از سرعت 10 مگابایت در ساعت استفاده کند (اگرچه در شرایط خاص می تواند تا 40 مگابایت در ساعت نیز استفاده کند).
با این حال، برخی از گیم‌ها برای داده‌های شما چندان سبک نیستند. بسیاری از گیم‌های رایانه شخصی آنلاین می‌توانند بیش از 100 مگابایت در ساعت استفاده کنند. به طور کلی تعیین میزان استفاده دقیق دشوار است، اما انجمن‌ها مملو از گیمکنانی هستند که ادعا می‌کنند مصرف داده می‌تواند در موارد شدید به اعداد تا 1 گیگابایت یا بیشتر در ساعت برسد.

مودم سیم کارتی گیمینگ

سخن پایانی

گیمرهای آنلاینی که نمی توانند یک اتصال پهن باند خانگی کامل فیبر داشته باشند، یا عاشق گیم آنلاین هستند، باید برای خود یک دانگل 4G ، یک مودم یا روتر سیم کارتی خانگی 4G یا 5G یا دستگاه Wi-Fi سیار تهیه نمایند. این دستگاه ها پینگ کمتر، دانلود سریع‌تر و آپلود سریع‌تر را نسبت به شبکه‌های 3G ارائه می‌کنند که در مجموع تجربه بسیار بهبود یافته‌ای را به همراه دارد.

پشتیبانی