بسته‌های اینترنت نامحدود در اپراتورها چه تغییراتی پیدا کردند؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
بسته‌های نامحدود اینترنت برای کاربران ایرانی تقریبا مدت‌هاست که دیگر به معنای درست آن تعریف نمی‌شود و اما و اگرهایی برایش گذاشته شده که رسما معنی «نامحدود» را خدشه دار کرده است. اما آیا اپراتورهای سیار (اینترنت‌های موبایل) هنوز هم هیچ بسته نامحدودی برای عرضه دارند؟
 
اوایل عرضه اینترنت در کشور بود که بسته‌های نامحدود زیادی هم در بین محصولات شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت و هم اپراتورهای سیار وجود داشت و کم کم این بسته‌ها جای خود را به بسته‌هایی دادند که در یک ساعات مشخص (معمولا نیمه‌های شب) برای کاربران نامحدود حساب می‌شد. بسته‌های اینترنت نامحدود هنوز هم در برخی شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت به طور نامحسوس جای دارند اما زمانی که پایشان به اینترنت سیار رسید، مشتریان زیادی هواخواه آنها شدند.
 
تا همین چند ماه گذشته هر سه اپراتور اصلی سیار کشور بسته‌های نامحدود داشتند و بعد از مدتی عبارتی به اسم سقف مصرف منصفانه به این بسته‌ها اضافه شد که به کاربران اجازه می‌داد تا یک حد مجازی را با خریداری کردن این بسته‌ها استفاده کنند. این سقف‌های مصرف معمولا آنقدری زیاد بودند که کاربران نگرانی برای تمام شدن میزان مجاز حد مصرف خود نداشته باشند اما در حال حاضر مقادیر این بسته‌های اینترنتی کمی تغییر پیدا کرده است. نکته حائز اهمیت اینست که عمده تغییرات اعمال شده در این بسته‌ها ربطی به سال جدید ندارد و بیشتر این تغییرات طی یکی دو ماه گذشته تا امروز انجام شده است.
 
در ادامه به بررسی بسته‌های اینترنت نامحدود اپراتورها می‌پردازیم و در این مطلب سراغ سه اپراتور اصلی کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل رفتیم.
 
همراه اول
چندین سال است که همراه اول بسته اینترنت ویژه را برای کاربران خود فراهم کرده که به موجب آن اینترنت نامحدود یکماهه به کاربر عرضه می‌شود. این بسته‌های اینترنتی در ابتدای امر دو به دو مورد تقسیم می‌شد، یکی از ۱ بامداد تا ۱۱ صبح و دیگری از ۲ بامداد تا ۷ صبح. در حال حاضر تنها بسته ۱ بامداد تا ۱۱ صبح در دسترس است و حد مصرف منصفانه این بسته اینترنتی نامحدود نیز ۱۰۰ گیگابایت اعلام شده است، این درحالی است که این حد منصفانه پیش‌تر ۴۵۰ گیگابایت بود و اخیرا به ۱۵۰ گیگابایت تقلیل پیدا کرده بود و حالا به ۱۰۰ گیگابایت رسیده است. قیمت این بسته نیز ۱۹۹۰۰ تومان اعلام شده که ۹ درصد مالیات نیز به آن تعلق می‌گیرد.
 
خریداری بسته نامحدود همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من امکان پذیر نیست و باید با کد دستوری ستاره هزار مربع خریداری شود.
 
ایرانسل
 
ایرانسل در ماه‌های گذشته بسته‌های نامحدود ساعتی را برای کاربران تعریف کرده بود که هر یک بسته به نوع بسته، حد مصرف مجاز خاصی داشتند. این بسته‌ها معمولا در ساعات نیمه شب و یا صبح زود فعال بودند و برخی از آنها نیز در طول شبانه روز قابل استفاده بودند. در هر صورت ایرانسل مدتی است که این بسته‌ها را حذف کرده و حالا بسته نامحدودی که ارائه می‌دهد یک بسته نامحدود یک روزه است که با قیمت ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود. این بسته نامحدود یک روزه تنها متعلق به سایت‌های داخلی است و به عنوان مثال می‌توان با آن به طور نامحدود از VODها و یا آپارات استفاده کرد و یا از برخی سایت‌های داخلی برنامه و بازی دانلود کرد.
 
خریداری کردن این بسته نامحدود ایرانسل از طریق وبسایت این اپراتور امکان پذیر بوده و کد دستوری آن نیز 5555*1# است.
 
رایتل
 
اپراتور رایتل چند بسته نامحدود را در بین بسته‌های اینترنتی خود تعریف کرده که هر دو بسته در اپلیکیشن رایتل من برای کاربران در دسترس هستند. یکی از این بسته‌ها نیم ساعت نامحدود است که قیمت ۳۵۰۰ تومان دارد و ۲.۵ گیگابایت حد مصرف منصفانه برای آن در نظر گرفته شده است. دیگر بسته نامحدود یک بسته سه ساعت است که ۱۵ گیگابایت سقف مصرف منصفانه برای آن لحاظ شده و ۱۳ هزار تومان قیمت دارد و در نهایت بسته اینترنت هفتگی نامحدودی در نظر گرفته شده که ۵۴ هزار تومان قیمت دارد و حد مصرف منصفانه مجاز آن ۱۵۰ گیگابایت اعلام شده است.
 
نکته حائز اهمیت در بسته‌های رایتل اینست که هیچ یک از این بسته‌ها در یک ساعات مشخص فعال نمی‌شود و می‌توان از آنها در تمام ساعات شبانه روز استفاده کرد.
 
بسته نامحدود همراه اول چگونه فعال می‌شود؟
برای خرید بسته نامحدود همراه اول باید کد دستوری ستاره هزار مربع را از شماره همراه اول خود شماره‌گیری کنید و به قسمت «اینترنت ویژه» بروید تا این بسته را به قیمت ۱۹۹۰۰ تومان خریداری کنید.
 
بسته نامحدود ایرانسل چگونه فعال می‌شود؟
ایرانسل بسته نامحدود روزانه برای مصرف اینترنت داخلی در نظر گرفته که قیمت آن هشتصد تومان است و برای خرید آن باید به وبسایت این اپراتور مراجعه کنید.
 
بسته نامحدود رایتل چگونه فعال می‌شود؟
رایتل سه بسته نامحدود برای کاربران خود تعریف کرده که متشکل است از بسته نامحدود نیم ساعت و ۳ ساعت و یک هفته‌ای. تمام این بسته‌ها از اپلیکیشن رایتل من قابل خرید هستند.

پشتیبانی