مدیرعامل رایتل خبر داد: ارتقای آنتن های رایتل به نسل 4.5 موبایل در تهران

مدیرعامل رایتل از ارتقای تعداد زیادی از سایت های این اپراتور در شهر تهران به نسل 4.5 خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یاسر رضاخواه افزود: در این نسل مشترکین رایتل می توانند سرعت های بالای اینترنت را تجربه کنند.
 
Rezakhah 1.jpg
او اظهار داشت: زیرساخت های IT رایتل مرتب به روزرسانی می شود و نکته کلیدی و مهم این است که در سخت ترین شرایط تحریم به روزرسانی سایت های رایتل درحال انجام است اما این به روزرسانی با تکیه و تمرکز بر استفاده صد درصدی از توانمندی های داخلی انجام می شود.
 
رضاخواه از تحقق رشد 78 درصدی درآمدهای عملیاتی رایتل نیز خبر داد و گفت: موفق شدیم درآمد شرکت را از 685 میلیارد تومان در سال 97 به 1219 میلیارد تومان در سال 98 برسانیم.
 
او افزود: زیان ناخالص 209 میلیارد تومانی را به سود ناخالص 323 میلیارد تومانی و زبان عملیاتی 422 میلیارد تومانی سال 97 به سود عملیاتی 211 میلیارد تومانی تبدیل شد.
 
به گفته رضاخواه، در حوزه سودآوری خالص شرکت نیز زیان خالص 576 میلیارد تومانی سال 97 به سود خالص 113 میلیارد تومانی تبدیل شد که رشد بیشتر از 680 میلیارد تومانی در حوزه سود و زیان خالص شرکت محسوب می شود.
 
مدیرعامل رایتل اظهار داشت: بیشتر از 80 درآمد این اپراتور از محل سرویس دیتا است و درحالیکه این سرویس در دو اپراتور رقیب حدود 50 درصد درآمد آنها را تشکیل می دهد، نویدبخش روزهای خوبی در آینده برای رایتل است.
 
او افزود: می دانیم که درآمد حاصل از سرویس مکالمه که دیگر عنصر درآمدی اپراتورهای موبایل است، هر سال نسبت به سال قبل رو به افول است و سرویس دیتا رشد می کند. رایتل از این منظر یک مزیت رقابتی دارد.
 
رضاخواه گفت: در طراحی تجاری از ابتدای سال 99 سعی کردیم با طرح های نوآورانه از جمله مکالمه رایگان درون شبکه رایتل و تعرفه های هوشمند و به صرفه در حوزه خدمات دیتا مزیت رقابتی خوبی برای خودمان ایجاد کنیم. این اتفاق در سال 99 باعث شد 66 درصد افزایش درآمد عملیاتی در چهار ماه ابتدایی سال در مقایسه با چهار ماه ابتدایی سال 98 داشته باشیم.
 
او افزود: سود ناخالص رایتل از مبلغ 9 میلیارد تومان در چهار ماه ابتدایی سال 98 به بیش از 112 میلیارد تومان در سال 99 رسیده و زیان عملیاتی 29 میلیارد تومانی چهار ماه اول سال 98 به سود عملیاتی 74 میلیارد تومانی تبدیل شد. همچنین زیان خالص 57 میلیارد تومانی به سود خالص 55 میلیارد تومانی در چهار ماهه ابتدایی سال 99 تبدیل شد.
 
رضاخواه از تمرکز رایتل روی نوین بخصوص سرویس های مبتنی بر خدمات ابری، 5G، IoT و هم افزایی با مجموعه های شرکت ها و هولدینگ های زیرمجموعه شستا در سال 99 خبر داد.
 
او تصریح کرد: در سال جاری سهام رایتل در بازار سرمایه و بورس عرضه خواهد شد و قدم جدیدی در راستای قدم های متوالی شستا در حوزه شفاف سازی مالی است.