6 رنگ هارد دوربین مداربسته و کاربردهای آن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

 رنگ هارد دوربین مداربسته استفاده شده در برند وسترن دیجیتال خود در درجه اول به عنوان نشانگرهای بصری برای تمایز بین محصولات مختلف و موارد استفاده آن‌ها است. در حالی که رنگ‌ها خود معانی ذاتی ندارند، آن‌ها نشان دهنده ویژگی‌های خاص و بهینه شده مرتبط با هر مدل از هارد دیسک هستند. وقتی صحبت از خرید هارد دوربین مداربسته می‌شود، وسترن دیجیتال (WD) یکی از معتبرترین برندهای موجود در بازار است. یکی از نکات کلیدی در انتخاب هارد دوربین مداربسته، رنگ آن است.

برند وسترن دیجیتال رنگ‌های مختلفی را برای هارد دیسک‌های خود ارائه می‌دهد که هر کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به فرد خود را دارند. هارد دیسک های رنگی شامل آبی، سبز، قرمز، بنفش، طلایی، مشکی و اخیراً هارد رنگ دوربین مدار بسته است.

نقش هارد دوربین مداربسته در سیستم‌های نظارتی

از آن‌جایی که طول کلی و وضوح فیلم دوربین مدار بسته افزایش یافته است، نیاز به ذخیره‌سازی و نگه‌داری بیشتری دارد. هارد دوربین‌های امنیتی این الزامات اساسی را برآورده می‌کند. یک هارد دیسک معمولی می‌تواند تقریباً 3-4 سال دوام بیاورد. با این حال، موارد باکیفیت خوب بیش از ده سال دوام می‌آورند. داده‌ها به صورت 1 و 0 به صورت دیجیتالی در هارد دیسک ذخیره می‌شوند.

هاردهای HDD مجموعه‌ای از قطعات متحرک هستند، به قدرت بیشتری نیاز دارند و حداقل 250 گیگابایت تا حداکثر 4 ترابایت فضای ذخیره سازی دارند. HDD چیزهای زیادی برای ارائه دارد و می‌تواند نیازهای حیاتی یک دوربین امنیتی را برآورده کند. با این حال قیمت بسیار مناسبی دارد و به طور گسترده در بازار موجود است زیرا توسط بسیاری از شرکت‌ها و افراد استفاده می‌شود.

به یاد داشته باشید که HDD‌ها برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند. هارد دیسک خاصی برای دوربین های امنیتی و دسکتاپ وجود دارد. این دو به طور قابل توجهی متفاوت هستند. هاردهایی که برای محیط‌های در دوربین‌های امنیتی باید در محیطی مناسب نگهداری شوند که نور خورشید، گرما و میدان های مغناطیسی به آن‌ها نزدیک نشود. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند به هارد دیسک آسیب برساند که منجر به از بین رفتن ذخیره سازی و پشتیبان گیری اطلاعات می‌شود. (منبع)

رنگ هارد دوربین مداربسته چیست؟

حافظه و فضا عواملی هستند که بدون آن‌ها دوربین های امنیتی نمی توانند کار کنند. فیلم‌های امنیتی را می‌توان به طور نامحدود گسترش داد. البته باید به خاطر داشت که این کار را نمی‌توان بدون پشتیبان‌گیری و درایوهای خارجی انجام داد. عمدتاً همه سیستم‌های دوربین امنیتی به هارد دیسک های سخت یا HDD متکی هستند زیرا پروتکل نظارت 24/7 بدون توقف است.

هارد دوربین مداربسته یک رنگ نیست، بلکه مجموعه‌ای از رنگ‌هایی است که وسترن دیجیتال برای طبقه‌بندی هاردهایی  به طور خاص برای سیتم‌های نظارتی طراحی شده‌اند، استفاده می‌کند. در این میان، برجسته‌ترین هارد دیسک “بنفش” است. محصولات هارد دوربین مداربسته بنفش برای ذخیره‌سازی در کلاس نظارت طراحی شده است. این محصولات برای سیستم‌های امنیتی نظارت با دمای بالا و همیشه روشن طراحی شده‌اند تا از قابلیت اطمینان و پخش ویدیو با کیفیت در زمانی که شما بیشتر به آن نیاز دارید، اطمینان حاصل کند.

انواع رنگ هارد دوربین مداربسته
انواع رنگ هارد دوربین مداربسته

انتخاب رنگ‌ هارد دوربین مداربسته مناسب

انتخاب رنگ هارد دوربین مداربسته مناسب برای عملکرد قابل اعتماد و طولانی مدت بسیار مهم است. با توجه به نیاز سیستم نظارتی خود، می‌توانید از بین رنگ‌های هارد وسترن دیجیتال گزینه مناسب را انتخاب کنید. هر کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و مشخصات منحصربه‌فرد خود را دارند. چه برای استفاده روزمره به هارد دیسک نیاز داشته باشید یا یک سیستم نظارتی در سطح سازمانی، برند وسترن دیجیتال دارای رنگ هارد دوربین مداربسته‌ای است که نیازهای شما را برآورده می‌کند.

رنگ آبی هارد وسترن دیجیتال

رنگ آبی هارد دوربین مداربسته وسترن دیجیتال برای استفاده روزمره، سیستم‌های نظارت خانگی و مشاغل کوچک مناسب‌تر هستند. این محصولات ظرفیت‌های ذخیره سازی از 250 گیگابایت تا 6 ترابایت را ارائه می‌دهند که آن‌ها را تبدیل به طیف گسترده‌ای از برنامه‌های نظارتی می‌کند. هاردهای آبی WD معمولا دارای سرعت اسپیندل 5400 RPM هستند که برای اکثر سیستم‌های نظارتی کافی است. هارد آبی وسترن دیجیتال از نظر سرعت، ظرفیت و قیمت مقرون به صرفه هستند.

هارد دوربین مداربسته سبز

هاردهای سبز وسترن دیجیتال، برای بهره‌وری انرژی و در سیستم‌های نظارتی که به مصرف انرژی پایین نیاز دارند، مناسب‌تر هستند. آن‌ها دارای سرعت اسپیندل 5400 RPM هستند و در ظرفیت‌های ذخیره سازی از 500 گیگابایت تا 6 ترابایت موجود هستند. رنگ سبز هارد دوربین مداربسته وسترن دیجیتال، برای استفاده در سیستم‌های نظارتی که دائماً در حال کار هستند و نیاز به مصرف برق کم دارند ایدئال هستند.

درایوهای سبز سازگار با محیط زیست هستند که برای ضبط و سیستم‌های NAS بهینه شده‌اند. این محصولات‌ دارای سرعت اسپیندل آهسته‌تر 5400-5900 RPM هستند. این مدل هاردها گزینه‌های خوبی برای سیستم‌های دوربین مداربسته با رده پایین تا متوسط هستند. از سال 2015، وسترن دیجیتال درایوهای سبز را با درایوهای آبی ادغام کرده بود

رنگ قرمز هارد دوربین مداربسته

هارد دیسک‌های قرمز به طور خاص برای استفاده در سیستم‌های نظارتی طراحی شده‌ و برای عملکرد 24/7 بهینه شده‌اند. آن‌ها دارای سرعت اسپیندل 5400 RPM هستند و در ظرفیت های ذخیره سازی از 1 تا 14 ترابایت موجود هستند. هارد دوربین مداربسته قرمز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از حجم کاری بالای نوشتن مرتبط با سیستم‌های نظارتی پشتیبانی می‌کنند. فیلم‌های امنیتی بدون هیچ فریم افتی در این رنگ هارد دوربین مداربسته ضبط می‌شوند. این درایوها برای استفاده در دستگاه‌های ذخیره‌سازی متصل به شبکه (NAS) طراحی شده‌اند، زیرا توانایی اجرای 24/7 و پشتیبانی از پیکربندی‌های RAID دارند.

هارد مشکی و طلایی وسترن دیجیتال

هاردهای مشکی درایوهای عملکرد محور هستند. آن‌ها سرعت چرخش بالایی دارند و برای برنامه‌های کاربردی مانند بازی و ویرایش ویدیو طراحی شده‌اند.

هاردهای طلایی برای استفاده در محیط‌های سرور سازمانی و مراکز داده طراحی شده‌اند. این محصولات بسیار قابل اعتماد هستند و می‌توانند حجم کاری تا 550 ترابایت در سال را تحمل کنند. هارد دیسک‌های طلایی وسترن دیجیتال برای استفاده در سیستم‌های نظارتی در سطح سازمانی که نیاز به ذخیره‌سازی با کارایی بالا دارند، طراحی شده‌اند. این نوع هاردها دارای سرعت اسپیندل 7200 RPM هستند و در ظرفیت‌های ذخیره سازی از 1 تا 18 ترابایت موجود هستند. هارد دیسک‌های طلایی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حجم کاری بالای نوشتن مرتبط با سیستم‌های نظارتی در سطح سازمانی را مدیریت می‌کنند و  فیلم‌های امنیتی بدون هیچ فریم افتی ضبط می‌شوند.

هارد بنفش دوربین مداربسته
هارد بنفش دوربین مداربسته

رنگ بنفش هارد برند وسترن دیجیتال

هاردهای بنفش وسترن دیجیتال برای استفاده در سیستم‌های نظارتی پیشرفته که نیاز به ضبط ویدیویی با کیفیت بالا دارند، طراحی شده‌اند. این محصولات دارای سرعت اسپیندل 5400 RPM هستند و در ظرفیت‌های ذخیره سازی از 1 تا 18 ترابایت موجود هستند. هارد دیسک‌های بنقش به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حجم کاری بالای نوشتن مرتبط با ضبط ویدیویی با کیفیت بالا را مدیریت می‌کنند و  فیلم‌های امنیتی بدون هیچ فریم افتی ضبط می‌شوند.

ویژگی‌های کلیدی هاردهای وسترن دیجیتال بنفش

  • مهندسی شده برای سازگاری: هاردهای نظارتی بنفش برای سازگاری با شاسی‌ها و چیپ‌ست‌های پیشرو در صنعت ساخته شده‌اند. بدون استاندارد صنعتی فعلی، آن‌ها با طیف وسیعی از سیستم‌های امنیتی سازگار هستند.
  • عملکرد بهینه برای حداکثر 64 دوربین: هارد بنفش وسترن دیجیتال با پشتیبانی از حداکثر 64 دوربین مداربسته در هر هارد دیسک، انعطاف‌پذیری برای ارتقا و گسترش سیستم امنیتی خود را در آینده به شما می‌دهد.
  • ذخیره سازی نظارت: هارد دیسک‌های بنفش وسترن دیجیتال برای سیستم‌های امنیتی نظارتی با دمای بالا و همیشه روشن طراحی شده‌اند تا در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، پخش ویدیویی قابل اعتماد و با کیفیت بالا را ارائه دهند.
  • اجزای مقاوم در برابر کدر شدن: هاردهای بنفش با اجزای مقاوم در برابر تیرگی ساخته شده‌اند که در محیط‌های خشن که معمولاً سیستم‌های نظارتی نصب می‌شوند. از جمله کابینت‌های فضای باز که رطوبت و سایر عناصر طبیعی ممکن است نگران‌کننده باشند، محافظت عالی ارائه می‌دهند.

کدام رنگ هارد دوربین مداربسته انتخاب بهتری است؟

وسترن دیجیتال طیف وسیعی از رنگ‌های هارد دیسک را برای دوربین مداربسته ارائه می‌دهد. هر کدام ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به فرد خود را دارند. هارد دیسک بنفش به طور خاص برای برنامه‌های نظارتی طراحی شده است، در حالی که هارد دیسک قرمز برای استفاده در سیستم‌های NAS بهینه شده است. هارد دیسک سبز برای استفاده در رایانه‌های رومیزی و هارد دیسک‌های خارجی طراحی و برای بهره‌وری انرژی بهینه شده است. با درک مشخصات و معنای پشت هر رنگ، می‌توانید هارد دیسک مناسبی را برای نیازهای دوربین مداربسته خود انتخاب کنید.

پشتیبانی