چهار اشتباه مهلک که کسب وکار شما را نابود می کند

کارآفرینان بعنوان اغواکنندگان سخت کوش، نوآوران هدف گرا و افرادجاه طلب با انگیزه مشهور هستند،که این هم میتواند نعمت و هم مصیبت به شما آید .

هدفی را تعیین می کنید ،وسخت کار می کنید تا به هدفتان برسید ،مهم نیست که چه بهایی برای آن پرداخت کنید .شما هدفتان را تقریبا قابل دستیابی می بینید ،شما به شدت خواهان آن هستید وهرکاری درمورد آن انجام میدهید اما فقط بصور ذهنی که میتواند بیشتر کسب وکاری را که سعی دررشدآن دارید را نابود کند .همه اشتباه میکنند ،به ویژه هنگامی که مسیر خود را بعنوان صاحب کسب وکارهدایت می کنید .

البته ،نکته مهم این است که ازاین اشتباهات درس بگیرید و آنها را تکرارنکنید .چند بار این صدا رادر سر خود شنیده اید که به شما می گوید کاری را انجام ندهید وشما آن را نشنیده می گیرید ؟یا احساس درونی را مواقعی که کارها کاملا خوب پیش نمی رود ،را نادیده می گیرید؟ممکن است شما با تمایل به دریافت بهره یا رشد هدفی برانگیخته شده باشید .یا فقط به این خاطر بوده که نتوانسته اید ” نه ” بگویید.

نتیجه مهم نیست ،بعنوان صاحب کسب وکار مسئولیتها وفشارهایی دارید که این ضرورت را ایجاد میکند که جایی که باید بگویید “نه”مجبور به گفتن “بله “می شوید .این احتمال وجود دارد که شما محکوم به نابود کردن کسب وکار خود باشید بدون اینکه حتی ازآن مطلع باشید .یا شاید حتی دانسته این کار را انجام دهید ،بدون اینکه بتوانید کمکی به خودتان بکنید ؟

درهر صورت ،چهار اشتباه وجود دارد که با انجام آن کسب وکار خود را نابود می کنید :

۱.معامله زمان با پول

یک خط ظریف بین ارائه خدمات برای مشتریان خوب و انجام کاربرای هیچ وجود دارد .

انجام مداوم چیزی بیش از مورد انتظار ،موجب ایجاد انتظار بیش از حد می شود .اگر شما این کاررا انجام دهید ،شما یا کارمندانتان زمان صرف ایجاد یک لطف بدون بازده کرده اید و زمان را برای انجام کارهای سودآور دیگر از دست می دهید .میدانم که این گفته کلیشه ای است ،اما زمان ،سرمایه است .با هفت گام میتوانید معامله زمان با پول را متوقف کنید،گام سوم بیشتر ازبقیه مورد علاقه من است –ده ضربدر،ارزش زمان شما. بعبارت دیگر ، هوشمندانه تر کارکنید نه دشوارتر. به جای اینکه با صد مشتری کارکنید که هرکدام ۱۰۰دلارپرداخت میکنند با ده مشتری کارکنید که هرکدام ۱۰۰۰دلارپرداخت میکنند.سپس زمانیکه بهاءآن ۱۰۰۰دلار را انتقال دادید همان جاتوقف کنید.درخواست هزینه بیشتر برای مرحله بعدی از خدمات دهید. ازهرهدردادن مهارت وزمانتان به رایگان، فقط بدلیل خوب بودنتان یا بدلیل اینکه آنها بودجه لازم را ندارند یا ترس از دست دادن کسب وکارتان درآینده دست بکشید .درنهایت ،این یک کسب وکار است.به جای هزینه های اضافی بعد از فروش ،یک خدمات پرداخت عالی ایجادکنید و هزینه ای برای هرچیزی بالاتر وبرتر فراهم کنید.

  1. درنظر گرفتن کمبود پول

هرکسب وکاری با مسئله جریان نقدینگی مواجه می شود..مسئله مهم این است که چگونه به این چالش واکنش نشان دهیم .من مصاحبه ای با جیسون سویک ،مربی مالکین آژانسهای دیجیتال ،درمورد درسهایی که از ۱۵ سال کسب وکار کسب گرفته بود صحبت و مصاحبه کردم .هنگامه مواجه با کمبود جریان نقدینگی ،جیسون می گوید “اگرمیخواهید معامله بدی انجام دهید ،معامله بدی را انجام خواهید داد “.این بدان معنی است که ناامیدانه عمل نکنید اگر حتی واقعا ناامید هستید .اگر شما در مورد تحویل در زمان تعیین شده وبودجه مورد نظر مطمئن نیستید معامله را قطعی نکنید .با فروش بدون سند امضاءشده موافقت نکنید .حتی اگر نیاز به درآمد داشته باشید .

  1. ۳. افکارواهی وپوچ

توسعه و رشد روابط در روش بهره وری دو جانبه درکسب وکارمتداول است .اما ،آیا شما محکوم به کار با مشتریانی هستید که برای شما کاملا مناسب نیستند ،فقط به صرف نزدیکی با کسانی که مناسب هستند ؟انجام کاربدون حقوق ودستمزد فقط به دلیل اینکه مطمئن هستید که آن منتهی به کار با حقوق خواهد شد ؟ آیا زمان صرف کارباافرادی غیر از تصمیم گیرنده میکنید؟ درنتیجه محکوم  به داشتن افکار واهی وپوچ ،که سودی دربر نخواهد داشت خواهید شد.

  1. ۴. تنزل قیمتهای خود

من فکر میکنم هر مالک کسب وکار حداقل یک بار مرتکب این خطا شده باشد . مسئله این است که هنگامی که قیمتها را کاهش میدهید ارزش محصول یا خدمات خود را پایین می آورید .شما بصورت غیر عمد این پیام را منتقل مکنید که کالای شما ارزش قیمت اصلی را ندارد .من از شما درخواست میکنم که این تنزل قیمت را متوقف کرده و به جای آن گهگاهی انگیزه برای فروش بوجودآورید .انگیزه میتواند انعامی باشد که درهرزمانی میتواند اضافه یا کسر شوند.اما تنزل قیمت ،ارزش شما را پایین میآورد.

بنابراین ،دفعه بعد قبل از اینکه این احساس سرزنش کننده را نادیده بگیرید دوباره فکر کنید.فقط امیدوار نباشید که این بار تفاوت داشت باشد .تفاوت نداشته ونخواهد داشت .به خود قول دهید وروی قول خود بایستید .جیسون این خطا را به مرحله بعد میبرد با انجام برخی بررسیها برروی مالکین کسب وکار بوسیله پرسیدن سئوال ازآنها درباره اینکه چه قولی به خود داده اند که آن را به انجام نرسانده اند.دراینجا ویدئویی وجود دارد که جیسون آن را ساخته ومیتواند برای شما الهام بخش وسرگرم کننده باشد .

میدانید که هنگامی که نزدیک به انجام کاری هستید،ازانجام آن پشیمان میشوید .نکته ای که در مورد اشتباهات وجود دارد این است که آنها به شما نیرویی بیشتری میدهند نسبت به زمان قبل از مرتکب شدن آنها.به خودتان وکسب وکارتان فرصتی برای بهتر شدن بدهید .

"هیچکس صادقانه تراز مردم در مورد ما قضاوت نمی کند"

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
تهران، کیلومتر 19 جاده قدیم کرج،
شهرک ابریشم بلوار تولیدگران
خـیــابــــــــــــان دلــگـشـــــــــا
دفتر فنی و مهندسی رضوان
تلفن:(021) 44588305 -44510212
تلفن:(021) 46070531 -40446479

همراه 1 : 09128109914
همراه 2 : 09121491990
همراه 3 : 09219519981
همراه 4 : 09339946902
سامانه پیام کوتاه:5000104047
پست الکترونیک:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بررسی پوشش خدمات

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Banner corner : site rezvanco.net
Banner corner : site rezvanco.net

پشتیبانی